המושבה הפסטורלית – פרדס חנה-כרכור

פרדס חנה-כרכור: לגור קרוב לערים הגדולות, בלי לוותר על ציוץ הציפורים בבוקר

כשהמשפחה מתרחבת (ולא רק) רוצים למצוא מקום, בית שהוא מושלם עבור כולם. זה מאתגר. מצד אחד, תרצו למצוא דירות חדשות שיאפשרו לכם להישאר קרובים לעבודה, למרכז עירוני תוסס אולי וגם למרכזי בילוי, כי כן, יהיו עוד ערבים בהם הילדים יירדמו מוקדם ויתחשק לצאת לסרט. מצד שני, חשוב מאוד לגור במקום שבו יש חינוך טוב, מספיק מגרשי משחקים ושטחים ירוקים לילדים לשחק בהם בבטחה בשעות הפנאי, אפשרויות לחוגים, תנועות נוער ופעולות העשרה נוספות.

הרעיון של חיים במושב יכול למצוא חן בעיני רבים בגלל השקט, אבל גם להרתיע מעט בגלל המרחק. יש פתרון: יש בישראל ערים שהן בעלות אופי פסטורלי יותר, ומושבים בעלי שירותים ודרכי גישה עירוניות. הם לא חייבים להיות ממוקמים הרחק מהמרכזים האורבניים, אלא במגוון נקודות על המפה בין המרכז לשרון או לשפלה, כך שתישארו במרחק נסיעה סבירה ממרכזי התעסוקה.

אחת הדוגמאות הטובות למקום שכזה היא פרדס חנה-כרכור. שתי המושבות, שהתאחדו למועצה מקומית אחת ב-1969, מונות נכון לסוף 2019 למעלה מ-43 אלף תושבים. הנתון הזה הופך אותן למועצה המקומית הגדולה ביותר בארץ שלא הוכרזה כעיר, למרות שהיא גדולה יותר מכמה ערים כולל יבנה, קריית אונו וצפת. פרדס חנה-כרכור לא רק גדלה, היא גם מבוקשת. בעשור האחרון יש יותר ויותר משפחות ממצב סוציו-אקונומי בינוני וגבוה שמבקשות לעבור אליה.

צילום: הדמיה

אחת התכונות שהופכות את היישוב פרדס חנה-כרכור למיוחד ואהוד היא השמירה על האופי שלו. "אותנטיות" היא מילה שחוקה, ובצדק, אבל יש משהו במושבה שנשאר נאמן לעצמו. עם הגדילה והצמיחה המבורכת של היישוב, גם כשהתווספו בו עוד ועוד דירות למכירה, הוא נשאר כפרי, עשיר בשטחים ירוקים וכיכרות שמחליפות את רוב הרמזורים. גם היום יש בו עדיין משהו שלו וביתי מאוד, כולל שדרות דקלים, שבילי אופניים ואפשרות להגיע לחלק גדול מהמקומות המרכזיים ברגל.

למרות שהמקום נשאר פסטורלי, הוא לא קופא על שמריו. במועצה המקומית פועלים מרכזים מסחריים עם שלל חנויות מעצבים ומתחם אוכל גדול – "אלונית" עין שמר. יש גם מרכזים מסחריים הפתוחים 7 ימים בשבוע – "וואן" בגן שמואל ו"ביג פרדס חנה". הגישה מהמקום נוחה הן לקווי אוטובוס בין עירוניים והן לתחנת הרכבת פרדס חנה-קיסריה שמגיעה וחוזרת ממבחר יעדים בארץ במהירות ובקלות. לנוסעים בכלי רכב פרטיים, נמצאת המועצה המקומית בסמוך לכמה כבישים ראשיים: כביש 6, כביש 4 וכביש החוף.

דירות חדשות ובתי ספר איכותיים בפרדס חנה-כרכור

פרדס חנה-כרכור נחשבת כבר כמה עשורים למקום משכנם של אמנים שנהנים לשאוב בה השראה וליצור. נערכים בה אירועי אמנות הכוללים בתים פתוחים, מסגרות של ערבי שירה עם משוררות ומשוררים מהסביבה, ערבי מספרי סיפורים ואירועי תרבות נוספים. ולאן יוצאים לאכול אחרי אירוע? יש בפרדס חנה-כרכור גם מסעדות טובות שמתאימות לכל המשפחה, חלקן מוסדות ותיקים שקיימים עשרות שנים, וחלקם חדשים. חשובה לא פחות היא הקרבה לים: החוף של קיסריה נמצא במרחק של דקות ספורות בנסיעה ברכב, וקצת יותר מכך באופניים.

החופש ליצור והריבוי היחסי של השדות הפתוחים בקרבתה הופכים את המושבה לבית חם למשפחות שרוצות לספק לילדים ולהורים אפשרות לקחת פעיל, להצטרף לתנועות נוער ולהתנדב, וגם לשחק בחוץ, לשמור על אורח חיים פעיל, לטפח חיות מחמד ולהעשיר את עולמם.

בכל מה שקשור לחינוך, יש מגוון אפשרויות במועצה המקומית הפסטורלית כולל חינוך ממלכתי, ממלכתי דתי, אנטרופוסופי, דמוקרטי אם תרצו אפשרות נוספת היא קרובה מאוד לבית הספר הדמוקרטי בחדרה, הראשון מסוגו שהוקם בארץ.

המושבה ממשיכה לצמוח, ונבנות בה עוד שכונות חדשות שמאפשרות לרכוש דירה חדשה במחיר משתלם, ובמיקום נעים, נוח ונגיש. אחרי ההצלחה של "חלומות כרכור", אנחנו בשיכון ובינוי נדל"ן בנינו את הפרויקטים חדשים בפרדס חנה כרכור. מתוך שמונת בנייני הפרויקט נותרו מספר דירות אחרונות בשני בנייני הבוטיק האחרונים. כל הדירות בפרויקט נוצרו תוך הקפדה על הסטנדרט הגבוה שלנו ועל בנייה ירוקה כשאנחנו מוודאים שהשכונה החדשה משתלבת באופי ובערכי המושבה והופכת לעוד חלק קהילתי בה.

צילום: הדמיה

ההדמיות בכתבה נועדו להתרשמות כללית בלבד ואין להסתמך עליהן לצורך קבלת החלטה לרכישה. גוונים וצבעים ו/או סוגי חומרים לרבות אלומיניום וחומרי ריצוף וחיפוי יכול ויהיו שונים בפועל. ההדמיות לא יהוו עילה לכל טענה או תביעה כלפי החברה ואת החברה יחייב אך ורק הסכם מכר, המפרט ותכניות מכר חתומים על ידה

הרשמה לניוזלטר

הצטרף לרשימת התפוצה
שלנו כדי להשאר מעודכנים

  פרויקטים
  פרויקטים

  משרד מכירות

  השאירו פרטים, ונחזור אליכם מתי שמתאים לכם

  מעדיפים שנצור עמכם קשר?

  השאירו פרטים, אחזור אליכם מתי שמתאים לכם

   עיקבו אחרינו. שיכון ובינוי - Shikun & Binui

   הי :) נשמח לענות על כל שאלה או צורך

   השאירו פרטים, נציגינו יצרו איתכם קשר מתי שמתאים לכם

    עיקבו אחרינו. שיכון ובינוי - Shikun & Binui